NOSNÉ KONSTRUKCE PRO SOLÁRNÍ KOLEKTORY


HEAT PIPE (TEPLONOSNÉ VAKUOVÉ TRUBICE)

VAKUOVÉ TRUBICE GM-70-1900

Tepelná trubice GM
Klikněte na obrázek pro jeho zvětšení

  1. Kondenzátor teplonosné trubice ø 14 mm
  2. Teplonosná trubice
  3. Patentovaný zatavený spoj
  4. Oboustranný selektivní absorbcní povlak
  5. Vysoce kvalitní trubice z borosilikátového skla tlouštky 2,5 mm
Patentované tepelné vakuové trubice GM – 70 – 1900 jsou univerzální trubice používané ve vysoce výkonných solárních zařízeních. Například v solárních kolektorech a tlakových ohřívačích.
Vyznačují se vynikajícími tepelně – mechanickými vlastnostmi, které je předurčují pro celoroční používání ve všech klimatických pásmech. Díky dokonalé vakuové izolaci ( 5 x 10-3 Pa) pracují tepelné trubice i při nízkých teplotách a to až do -50°C.
Trubice GM – 70 – 1900 jsou schopné absorbovat sluneční záření z obou stran, kde druhá strana absorbéru je využívána hlavně v oblasti difúzního záření. Efektivně absorbují i rozptýlené složky slunečního svitu, což umožňuje solárním systémům pracovat i v obdobích bez přímého slunečního svitu.
Čas náběhu trubice na plný výkon je kratší než dvě minuty a maximální teplota kondenzéra trubice může dosáhnout až 250°C. Tepelná vakuová trubice je odolná proti kroupám až do průměru 30 mm.

VAKUOVÉ TRUBICE GO-58-1800

Tepelná trubice GO
Klikněte na obrázek pro jeho zvětšení

  1. Kondenzátor teplonosné trubice ø 14 mm
  2. Teplonosná trubice
  3. Ochranný kryt z nerezavějíci ocele
  4. Selektivní absorbční povlak
  5. Trubice z dvojitého borosilikátového skla tloušťky 1,6 mm
Tepelné vakuové trubice jsou vyrobeny z dvojitého borosilikátového skla mezi kterým je vakuum. Borosilikátové sklo se používá tam, kde je požadavek na vysokou odolnost proti rozdílu teplot, nebo náhlé změně teploty, tzv. tepelný šok.
Jsou to univerzální vakuové trubice se širokým spektrem použití v solárních systémech. Absorbční vrstva je nanesena speciální technologií na venkovní stranu vnitřní trubice. Výhodou této progresivní technologie je vyšší tepelná účinnost, nižší emisivita a efektivnější provoz při vyšších teplotách ve srovnání s běžnými selektivními povlaky nanesenými běžnou technologii na skleněné trubice solárních zařízení.