SOLÁRNÍ KOLEKTORY

SOLÁRNÍ KOLEKTORY SCHENER
S VAKUOVÝMI TRUBICEMI

Solární kolektor Schener

Vysoce výkonné vakuové trubicové kolektory Schener jsou určené pro všechny typy solárních aplikací.

Předností je vyrovnaný výkon během celého kalendářního roku díky využití dokonalých tepelně izolačních vlastností vakua. Pracují v bezpečném a ověřeném provozním systému teplonosné trubice, HEAT PIPE, ve kterém teplonosné médium neprotéká přímo trubicemi.

Napojení vakuových trubic do kolektoru, kterým proudí teplonosné medium, je realizované pomocí výměníku. Díky tomuto způsobu můžeme poškozené vakuové trubice (např. při opravě střechy) vyměnit jednotlivě i při natlakovaném systému, bez nutnosti demontáže celého kolektoru.

Trubice je možné jednoduše pootočit ve směru slunečního záření a tím dosáhnout optimálního využití sluneční energie. Pootočením ze směru záření je rovněž možná regulace výkonu.

Solární kolektor SchenerSolární kolektory Schener jsou vhodné pro umístění nejen na šikmé, ale i vodorovné plochy. Solární kolektory Schener s vakuovými trubicemi pracují i při polojasném nebo zamračeném počasí. Jsou konstruované tak, aby optimálně přeměňovaly kromě přímého slunečního svitu i jiná spektra slunečního záření na využitelnou tepelnou energii.

Nejen pro bezpečnost a spolehlivost, ale zejména pro dlouhou životnost byly při výrobě použity pouze vysoce kvalitní a ušlechtilé materiály. To vše spolu s atraktivním designem dává jasný základ pro vysokou užitnou hodnotu a mnoholetý bezproblémový provoz.

Podrobné parametry kolektorů Schener naleznete na stránce Produkty > Technické parametry

SOLÁRNÍ PLOCHÉ KOLEKTORY Astersa ECO


Plochý solární kolektor Astersa

Ploché kolektory Astersa ECO 18 a ECO 20 poskytují optimální poměr mezi cenou a výkonem.

Jsou rovněž určeny pro všechny typy solárních aplikací a jsou vhodné především pro ohřev bazénů, resp. teplé užitkové vody. Poskytují vysoký výkon především v letních měsících.

Kolektory Astersa ECO jsou samozřejmě certifikované
a je na ně poskytována záruka 10 let!

Bližší informace najdete na stránce Produkty > Technické parametry.